Sort by

Nico has logged 49 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rings

Rings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingdom of Us

Kingdom of Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kath & Kimderella

Kath & Kimderella

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
51 Birch Street

51 Birch Street

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Something Like Summer

Something Like Summer

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry