• Ms. Marvel

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Understory: A Journey into the Tongass

    ★★★

  • Silk Road

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Return to Oz is an Absolute Nightmare

    ★★★★½

  • Finding Jesus

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Hard Kill

  • Gather

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • The Adventures of Açela

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Killer Sofa

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½