Sort by
  • Saw X

    ★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★½

  • Aggro Dr1ft

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Spirit Halloween: The Movie

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Batman

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Comets

    ★★★

  • Synchronic

    ★★½

  • The Spy

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Hearts and Bones

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Push

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★