Sort by

Zachary has logged 316 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
A Little Night Music

A Little Night Music

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry