Sort by

Zachary has logged 51 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Date

First Date

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
R#J

R#J

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ailey

Ailey

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captains of Za'atari

Captains of Za'atari

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searchers

Searchers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry