Sort by

Zachary has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry