• Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Up

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Chicken Little

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Austin Powers in Goldmember

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★½