Sort by

Aquiles Vinícius has logged 14 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry