Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kite

Kite

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★
Edit this entry  
27
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hamster Hell

Hamster Hell

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Literally Hitler

Literally Hitler

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★½
Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry