• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • TQM

    ½

  • Through My Window

    ½

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Causality

    ★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Actress

  • Kaguya-sama: Love Is War -Ultra Romantic- Teaser PV - Yu Ishigami Wants to Chat

  • El amarre

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Elder

    ★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Ganbare Douki-chan

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Bones

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Kaguya-sama: Love is War Final

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Insensate

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • black midi: Live on KEXP at Home 2021

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nudo Mixteco

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★