Sort by
  • Nate Bargatze: Hello World

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Strange World

    ★★½

  • Spirited

    ★★★

  • Slumberland

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★

  • The Outside

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • RRR

    ★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Stranger at the Gate

    ★★★

  • Haulout

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★

  • All That Breathes

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • The Housewives of the North Pole

    ★★