• The Adam Project

  • The Batman

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

  • The Guilty

    ★½

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Seaspiracy

  • Chaos Walking

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

  • Kokutai

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Fantastic Fungi

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Virtues

    ★★★

  • Chernobyl

  • The Highwaymen

  • Saint Frances

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • The Last Tree

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch