RSS feed for mariam
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • NOT MY RESPONSIBILITY

  • Unsettling Scenes

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Willoughbys

  • Waiting

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • 365 Days

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Tell Me Who I Am

  • The Irishman

  • Fractured

  • In Orbit

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★½

  • The King

  • The Laundromat

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★½

  • Hair Love

  • Anima

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ramen

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • The Staggering Girl

  • Plus One

    ★½

  • I Am Easy to Find

  • Guava Island

    ★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • So Pretty

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Souvenir

  • Wounds

    ½

  • Paradise Hills

    ½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Chapped Lips

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Lucid Dreams

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Only You

  • Good Intentions

  • An Act of Love

    ½

  • Then Came You

    ★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

  • mid90s

  • Sharkwater Extinction

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • Boy Erased

    ½