• The Big Wedding

    ★½

  • La Haine

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Short Term 12

    ★★★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★½

  • Babysitter's Nightmare

    ½

  • Infernal Affairs

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Only God Forgives

  • Groundhog Day

    ★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★

  • Fargo

    ★★★

  • Notting Hill

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • Miss Stevens

    ★★