mariam has rated 37 films ★½ .

  • Into the Woods

    ★½

  • The Assistant

    ★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Arthur Christmas

    ★½

  • Serena

    ★½

  • The Big Wedding

    ★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★½

  • Lucid Dream

    ★½

  • Practical Magic

    ★½

  • Kicking and Screaming

    ★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★½

  • The Prestige

    ★½

  • Un Flic

    ★½

  • A Bigger Splash

    ★½

  • Murder by Numbers

    ★½

  • 20th Century Women

    ★½

  • The Edge of Seventeen

    ★½

  • Life

    ★½