mariam has rated 50 films ★★★½ .

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Scent of a Woman

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Short Term 12

    ★★★½

  • Infernal Affairs

    ★★★½

  • Vertigo

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • The Ides of March

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½