arda has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bronson

Bronson

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ayka

Ayka

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry