Sort by
  • Bird Box Barcelona

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Renfield

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

  • Babylon

    ★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Portrait of God

  • Nope

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Burning Days

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Resistance

    ½

  • X

    ★★

  • The Chair

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Scream

    ★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Ignore It

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Tsuzumi Mansion Arc

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Asakusa Arc

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Clickbait

  • Don't Breathe 2

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • Drive My Car

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • What We Found Out There

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Kalley's Last Review

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Run

    ★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • We Die Alone

  • #Alive

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Fractured

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Sibling's Bond

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★★★½