Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★