Sort by

Charles has logged 10 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry