• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

  • Escape Room

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Creed II

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

    ★★★★

  • Widows

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Tag

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade