Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry