• In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • A Parks and Recreation Special

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

  • The Irishman

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★½

  • The Warden

    ★★★

  • A Man without a Shadow

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • The Favourite

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Hamlet

  • Pig

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • mother!

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • No Date, No Signature

  • Twin Peaks: The Return

  • Zar

    ½

  • Feed

    ★★★

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

    ½

  • Big Little Lies

    ★★★

  • The Good, the Bad & the Corny

  • Subdued

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers