Sort by

octavia has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Luminaries

The Luminaries

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Captive

Captive

1991
×
Edit this entry  
29
Born to Be Wild

Born to Be Wild

1995
×
Edit this entry  
29
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★½
Edit this entry  
24
Countdown to Looking Glass

Countdown to Looking Glass

1984
×
Edit this entry  
23
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Audrey

Audrey

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Keeper

The Keeper

2004
×
½
Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sandkings

Sandkings

1995
×
Edit this entry  
12
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★
Edit this entry  
12
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
Edit this entry  
09
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Call Me

Call Me

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
High-Ballin'

High-Ballin'

1978
×
★★½
Edit this entry  
05
The Believers

The Believers

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
The Osterman Weekend

The Osterman Weekend

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry