Sort by
  • Inventing Anna

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Quiz

  • Mulan

  • Downhill

    ★½

  • Miss Americana

  • Underwater

  • Bad Boys for Life

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Hair Love

  • The Art of Racing in the Rain

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Brightburn

  • Aladdin

  • The Intruder

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

  • The Room

  • After

  • Breakthrough

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Stuber

  • The Beach Bum

  • The Professor and the Madman

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Aftermath

  • Who You Think I Am

  • Alita: Battle Angel

  • Serial (Bad) Weddings 2

  • Fyre

  • A Dog's Way Home

  • Escape Room

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • All Is True

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Welcome Home

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Bad Times at the El Royale

  • In Fabric

  • The Hate U Give

    ★★★