Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
07
Quiz

Quiz

2020
×
Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
X-Men

X-Men

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry