• Dune

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Class Action Park

  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Out

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Four Kids and It

    ½

  • Cursed Films

  • Little Fires Everywhere

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadcon

    ½

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Act