• Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

  • A Teacher

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Jasper Mall

  • Little Women

  • Charlie's Angels

    ★½

  • The Irishman

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • Her Smell

  • mid90s

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Diamantino

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Life of the Party

  • Book Club

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Duck Butter

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Chef Flynn

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Never Goin' Back

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers