Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
06
In & Out

In & Out

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry