Sort by
  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Heropanti 2

    ½

  • Dasvi

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Aaraattu

    ½

  • 83

  • Tadap

    ½

  • Satyameva Jayate 2

    ½

  • Bunty Aur Babli 2

    ½

  • Shiddat

    ½

  • Bhoot Police

  • Bhuj: The Pride of India

    ½

  • Mimi

  • Hungama 2

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Radhe

    ½

  • The Big Bull

  • Aspirants

    ★★½

  • Mumbai Saga

    ½

  • Teddy

  • Roohi

    ½

  • Pleasure

    ★★½

  • Coolie No. 1

    ½

  • Indoo Ki Jawani

    ½

  • Durgamati: The Myth

    ½

  • Puparia

    ★★★★

  • Laxmii

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Disciple

    ★★★★½

  • Khuda Haafiz

  • Lootcase

    ★★½

  • Paatal Lok

    ★★★★

  • Baaghi 3

    ½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★

  • Street Dancer 3D

    ½

  • Entha Manchivaadavuraa

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★

  • Darbar

  • Dabangg 3

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Venky Mama

  • Panipat

  • 1917

    ★★★★

  • Pagalpanti

    ½

  • Marjaavaan

    ½

  • Saand Ki Aankh

    ★★

  • Housefull 4

    ½

  • Ravening

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • War

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Zoya Factor

    ½

  • Dream Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Chhichhore

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Mission Mangal

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Dear Comrade

    ½

  • Super 30

    ★★

  • The Lion King

  • Vinland Saga

    ★★★★½

  • Kabir Singh

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Bharat

    ½