• Monica, O My Darling

    Monica, O My Darling

    ★★★★

    The soundtrack 🤌

  • Monster

    Monster

    ★★★★★

    I created a monster.

    And i brought that monster back to life.

  • Guddi

    Guddi

    ★★★★

    I'm not crying, you are! 😭

  • Mumbai Saga

    Mumbai Saga

    ½

    Fuck this Yellow-colour-palette-cringe-shit!

  • Stanley Ka Dabba

    Stanley Ka Dabba

    ★★★½

    Beautiful!

  • Dust in the Wind

    Dust in the Wind

    ★★★★

    One of the best cinematography I've seen recently <3

  • Secret Sunshine

    Secret Sunshine

    ★★★★

    Just song kang-ho simping all the time in the film xD

  • Baton Baton Mein

    Baton Baton Mein

    ★★★★

    TINA MUNIM IS SO FUCKINGGG GORGEOUS!!!

  • Satya

    Satya

    ★★★★½

    Mumbai ka king kaun? Bhikhu mathare!

  • Ikiru

    Ikiru

    ★★★★★

    This is my favorite Japanese movie ever! And my favorite kurosawa's movie!

  • 8½

    ★★★★★

    ASA NISI MASA!

  • Close-Up

    Close-Up

    ★★★★★

    MASTERPIECE!