Sort by
  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★½

  • The Iron Lady

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • The Help

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Avatar

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • Marley & Me

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★