Sort by
  • Sam Bahadur

  • Animal

    ★★★★

  • Sapta Sagaradaache Ello - Side B

    ★★★★★

  • Khichdi 2: Mission Paanthukistan

    ★★★

  • Napoleon

    ★★½

  • Tiger 3

    ★★½

  • Jigarthanda DoubleX

    ★★★

  • Ancestral

    ★★★½

  • 12th Fail

    ★★★

  • Bhagavanth Kesari

    ★★★★

  • Leo

    ★★½

  • Dhak Dhak

    ★★

  • Month of Madhu

    ★★★★

  • Dono

    ★★½

  • Skanda

    ★★★

  • Saw X

  • Un amor

    ★★★★

  • Spy Kids: Armageddon

  • The Creator

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Les Indésirables

    ★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Jawan

    ★★

  • Daaaaaali!

    ★★★½

  • Ryuichi Sakamoto | Opus

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★

  • Menus-Plaisirs Les Troisgros

    ★★★★

  • The Beast

    ★★★

  • The Summer with Carmen

    ★★★

  • Adagio

    ½

  • Maestro

    ★★★

  • Sapta Sagaradaache Ello – Side A

    ★★★★★

  • Kushi

  • AP Dhillon: First of a Kind

    ★★★½

  • Ghoomer

    ½

  • OMG 2

    ★★★

  • Bhola Shankar

    ★★

  • Jailer

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★½

  • The Hunt for Veerappan

    ★★★

  • Sweet Juices

    ★★★½

  • Aachar & Co

    ★★★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★★

  • BRO

    ★★★

  • Bawaal

    ★★½

  • Baby

    ★★★★

  • Maaveeran

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Neeyat

    ★★

  • The Out-Laws

    ★★½

  • Mermaid

    ★★★

  • Indiana Jones Collection

    ★½

  • Carry on Jatta 3

    ★★★½

  • Maamannan

    ★★★

  • Satyaprem Ki Katha

    ★★★½

  • Samajavaragamana

    ★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Adipurush

    ★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★

  • The Flash

    ★★

  • Meg 2: The Trench

  • Extraction 2

    ★★

  • Zara Hatke Zara Bachke

    ★½

  • Mumbaikar

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • La Chimera

    ★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★