Sort by

Arjun has logged 1,658 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Essential Cornishman

The Essential Cornishman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dear Marianne

Dear Marianne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Road to Zennor

The Road to Zennor

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pudhupettai

Pudhupettai

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unpaused

Unpaused

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★★½
Edit this entry  
28
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
RARG

RARG

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Fireball: Visitors from Darker Worlds

Fireball: Visitors from Darker Worlds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greetings

Greetings

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Putham Pudhu Kaalai

Putham Pudhu Kaalai

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
Repentance

Repentance

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Yumeji

Yumeji

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harami

Harami

2020
×
½
Edit this entry  
20
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Kagero-za

Kagero-za

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Election 2

Election 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Election

Election

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wishing Tree

The Wishing Tree

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry