Sort by

666 has logged 60 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Perfect Fit

A Perfect Fit

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
The Rose of Baghdad

The Rose of Baghdad

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
La notte più lunga dell'anno

La notte più lunga dell'anno

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dog Years

Dog Years

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Il giudizio

Il giudizio

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Inner Cage

The Inner Cage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Silence

The Great Silence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ero in guerra ma non lo sapevo

Ero in guerra ma non lo sapevo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Detective Conan Drama Special 1: The Letter of Challenge

Detective Conan Drama Special 1: The Letter of Challenge

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Journey

The Last Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Big Mouth

Little Big Mouth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf and the Lion

The Wolf and the Lion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aline

Aline

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Misadventures of Hedi and Cokeman

The Misadventures of Hedi and Cokeman

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Four to Dinner

Four to Dinner

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
14
It's Never Too Late

It's Never Too Late

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bartkowiak

Bartkowiak

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Ship

Ghost Ship

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Soul

The Soul

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry