Sort by

Arkham has logged 74 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riding the Bus with My Sister

Riding the Bus with My Sister

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goth

Goth

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battledogs

Battledogs

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Domino

Domino

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Traveler

Kung Fu Traveler

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cool World

Cool World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yagon the Water Monster

Yagon the Water Monster

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
SpaceWorld:

SpaceWorld: "A Good Lesson"

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope

Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hawk Jones

Hawk Jones

1986
×
½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sting of the Black Scorpion

Sting of the Black Scorpion

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Another Me

Another Me

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Water

Black Water

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tricky People

Tricky People

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Reanimator Academy

Reanimator Academy

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Pilgrim's Progress

The Pilgrim's Progress

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Hip Hop Locos

Hip Hop Locos

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Turok: Son of Stone

Turok: Son of Stone

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Edit this entry  
10
The Rift

The Rift

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry