Sort by

Logan has logged 738 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Monos

Monos

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Edit this entry  
26
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Edit this entry  
23
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal Youth

Colossal Youth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Elena and Her Men

Elena and Her Men

1956
×
★★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Animals

Animals

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Edit this entry