Sort by

Logan has logged 46 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
31
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Dirt

The Dirt

2019
×
Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Edit this entry  
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
A Bread Factory: Part Two

A Bread Factory: Part Two

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Bread Factory: Part One

A Bread Factory: Part One

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Genesis

Genesis

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Edit this entry