Sort by

Logan has logged 72 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Every Single Night

Every Single Night

×
Edit this entry  
26
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Garden State

Garden State

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Edit this entry  
20
Safe

Safe

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★
Edit this entry  
18
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Ema

Ema

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Heart

Heart

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
Edit this entry  
07
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★
Edit this entry