Sort by

Logan has logged 887 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I've Always Loved You

I've Always Loved You

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
23
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Land

Land

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Sleuth

Sleuth

2007
×
Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Edit this entry