Sort by

Logan has logged 65 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After

After

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Edit this entry  
20
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Central Park

Central Park

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
Edit this entry  
16
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
13
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Connie and Carla

Connie and Carla

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry