Sort by
  • Sherina's Adventure 2

    ★★★★

  • Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • Mask Girl

    ★★★★

  • Moving

    ★★★½

  • Zom 100: Bucket List of the Dead

    ★★★

  • Cobweb

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Celebrity

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Home for Rent

    ★★★

  • Hunger

    ★★★

  • Fireworks

    ★★★

  • Unlocked

    ★★★½

  • Missing

    ★★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Tainted Soul

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • KKN di Desa Penari

    ★★★★

  • My Liberation Notes

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fishbowl Wives

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Photocopier

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Falls

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Black Island

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★★

  • Two Fishes and a Dish

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★★★