Zach has logged 963 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sarah Silverman: Jesus Is Magic

Sarah Silverman: Jesus Is Magic

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alexander

Alexander

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
W.

W.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Riot in Cell Block 11

Riot in Cell Block 11

1954
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eugene Mirman: An Evening of Comedy in a Fake Underground Laboratory

Eugene Mirman: An Evening of Comedy in a Fake Underground Laboratory

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry