Sort by
  • Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

    ★★★★★

  • The Marvels

    ★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • Saltburn

    ★★½

  • Blue Beetle

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Secret Invasion

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★

  • Kathal

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ludo

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Nun

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★