• Squid Game

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Justice Society: World War II

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • French Water

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • White Winged Horse

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★