RSS feed for anthony
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clarita

Clarita

2019
×
Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry