Sort by

Armando has logged 269 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kids

Kids

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry