• Save Ralph

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Atmosphere Station

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Slaughterhouse

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Numbness

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • A Hairy Tale

    ★★★½

  • Tala

    ★★

  • My Second Year in College

    ★★★

  • Jandar

    ★★★

  • The Warden

  • Just 6.5

  • Vice

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

  • Balloon

    ★★★

  • Orange Days

    ★★½

  • A Star Is Born

  • Sharp Objects

  • Incredibles 2

  • Tale of the Sea

    ★★★½

  • Amir

    ★★½

  • Bomb: A Love Story

  • Sheeple

  • The Misunderstanding

    ★★½

  • My Brother Khosrow

  • Asphyxia

  • No Date, No Signature

  • Dunkirk

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

  • Lantouri

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Blue Jay

  • Bad Moms

  • The Secret Life of Pets

  • Life and a Day

  • Sausage Party

  • Sound and Fury

  • Perfect Strangers

  • White Girl

  • Creed

  • The Martian

  • Room

  • The Lobster

  • Ted 2

  • Love

  • Nahid