Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Misunderstanding

The Misunderstanding

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Balloon

Balloon

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jamshidieh

Jamshidieh

×
★★★
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Numbness

Numbness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Orange Days

Orange Days

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Slaughterhouse

The Slaughterhouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tale of the Sea

Tale of the Sea

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Hairy Tale

A Hairy Tale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Second Year in College

My Second Year in College

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Amir

Amir

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Jandar

Jandar

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry