• SILIKA

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Saroning

  • Film Never Die

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

  • Sometime, Sometime

    ★★★★

  • Malu

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • Diddly Squat

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Stunt Double

  • Doublespeak

  • Ratty

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Slaughterhouse

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Megi

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Soul

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Moving

  • The Irishman

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Two/One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

  • The Beach Bum